У неділю, 17 березня 2024 року, перед початком Великого посту, у храм Покрови Пресвятої Богородиці прибула чудотворна ікона Розп'яття Спасителя із Зарваниці. Одразу після урочистої зустрічі, парафіяльна громада разом із настоятелем храму о. Олегом Харишиним молилися Божественну Літургію, відтак, перед іконою Акафіст до Страстей Христових за мир в Україні та Ісусову молитву. Священник запросив вірних усильно молитися у ці дні за Батьківщину та українське військо. Ікона перебуватиме у храмі до 21 березня, 19.00.
Поява ікони розп’яття сягає 1728р., два тижні перед Великоднем мешканець Зарваниці Степан Долган, їдучи з Дарахова додому, знайшов у полі «чорну шухляду», всередині якої був намальований на шовку образ Розп’яття Ісуса Христа. Після перенесення образу до церкви, мешканці Зарваниці стали свідками того, як з нього почали спливати прозорі краплі. Водночас при образі відбувались чудесні оздоровлення хворих. Свідчення Стефана Долгана та людей, котрі зцілилися біля образу, записала спеціальна комісія.
Чудотворний образ пережив пожежу у старенькій церкві наприкінці 18 століття, а також зберігся під час лихоліття Першої світової війни. Та коли до села поверталися більшовики, ікона потрапила до сховку. Та у часи більшовицьких гонінь УГКЦ реліквія безслідно зникла, а разом з нею і коштовні ризи.
Понад 70 років про оригінал не було жодних згадок, однак кілька років тому в Івано-Франківську віднайшли елемент ризи – розкішний оклад ікони, виготовлений із чистого срібла та ще й з позолотою.
29 квітня 2019 у Ватикані, в базиліці Святого Петра, відбулося богослужіння під проводом Папи Франциска. Особливістю його стало перебування там чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці.
Глава Католицької Церкви поблагословив ікону, а також корону тернового вінка. У такий спосіб Папа Франциск відновив почитання чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці.
повідомила Юлія Грицик