Хроніки парафіяльного життя:

14 жовтня 2013 р. Б., понеділок, було встановлено хрест на місці будови студентського дерев'яного храму на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола (ІІІ корпус, вул. Лепкого 12). Його освятив владика Василій (Семенюк), архиєпископ і митрополит Тернопільско-Зборівський. Помолитися з митрополитом на місці, де невдовзі стоятиме святиня, прибули священики Тернопільського деканату, декілька сотень студентів навчального закладу, педагогічний колектив на чолі із директором Марією Баб'юк та мешканці навколишніх будинків.

10 серпня 2014 р. Б., неділя, на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола (ІІІ корпус, вул. Лепкого 12) відбулося освячення наріжного каменя під будівництво студентського храму Покрови Пресвятої Богородиці. Чин освячення з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ кир Василія (Семенюка) здійснили отець-доктор Іван Січкарик та отець Олег Харишин.

Подія освячення та закладення наріжного каменя зібрала близько 50 вірних. Сам камінь є цікавий тим, що у нього вкладено частину скелі з Афонської гори (Греція), - місця, де згідно з християнським переданням у 49 році перебувала Пресвята Богородиця разом із апостолом Іваном Богословом. А для освячення каменя було використано олію змішану із миром, що витікає із мощей св. великомученика Димитрія Мироточивого, котрі знаходяться у храмі збудованому на його честі у Салоніках (Греція).

11 грудня 2014 р. Б., четвер, на храмі Покрови Пресвятої Богородиці, який будується на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола (ІІІ корпус, вул. Лепкого 12), встановлено куполи і освячено хрести для них. Хрести освятив о. Олег Харишин. Відтак група майстрів під керівництвом Ярослава Мазура, провівши підготовчі роботи, при допомозі спецтехніки встановила спочатку куполи, а згодом - хрести. У події освячення взяли участь відповідальний за будівництво о. Петро Порохонько, меценат Мирослав Павловський, архітектор храму Роман Сулик.

7 травня 2015 р. Б., четвер, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) відповідним декретом (Вих. №2015/125) іменував отця Олега Харишина настоятелем храму Покрови Пресвятої Богородиці.

24 травня 2015 р. Б., неділя, у Тернополі архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола освятив студентську церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці, яка покликана стати духовною святинею для студентів та жителів мікрорайону. Митрополит здійснив чин освячення церкви та очолив Архиєрейську Божественну Літургію, в якій митрополиту співслужили священики тернопільських парафій, а також особливий гість – папський легат для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії отець Василь Говера.

На завершення урочистого Богослужіння за сприяння та меценатство архиєпископ Тернопільсько-Зборівський Василій нагородив подячними грамотами міського голову Тернополя Сергія Надала, директора коледжу Марію Баб’юк, отця Петра Порохонька та Олега Харишина, фундаторів Мирослава Павловського, Валерія Шевчука, Івана Ільчишина. Мирослав Павловський отримав грамоту від Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, за велику жертовність.

29 червня 2015 р. Б., понеділок, відбулася перша візитація парафії Покрови Пресвятої Богородиці деканом Тернопільського східного деканату о. Романом Ваврухом. Священик спільно із настоятелем храму о. Олегом Харишиним очолив Святу Літургію та Молебень до Христа Чоловіколюбця, а відтак звернувся до вірних храму із духовним словом та практичним настановами, як організувати парафіяльне життя. Отець Роман поспілкувався з вірними, послухав їхні побажання та закликав сумлінно дбати про святиню, якій виповнилося лише місяць від моменту освячення. Відтак отець-декан перевірив парафіяльні книги.

30 червня 2015 р. Б., вівторок, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці о. Олег Харишин заснував спільноту "Матері в молитві", яка відтепер щовівторка ввечері збиратиметься на молитву, духовні розважання, чи науки у церкві. Священик спеціально запросив координатора руху у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ п. Ольгу Білик, яка після спільної молитви, провела настановчу зустріч. Ольга Білик розповіла про обов'язки матерів, напрямки діяльності спільноти, поділилася власним досвідом.

3 липня 2015 р. Б., п'ятниця, відбулася перша Свята Літургія для випускників Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола. Літургію очолив о. Олег Харишин, який привітав студентів-випускників зя святом, побажав Божого благословення на подальшу життєву дорогу. Присутні отримали благословення через окреплення святою водою, а також пам'ятні іконки на честь Покрови Пресвятої Богородиці. У молитві взяли участь міський голова Сергій Надал, директор коледжу Марія Баб'юк, викладачі та батьки студентів.

10 серпня 2015 р. Б., понеділок, на парафії Покрови Пресвятої Богородиці вперше розпочалися "Веселі канікули з Богом". У літньому дитячо-юнацькому таборі взяли участь 59 дітей. Для допомоги у проведенні табору настоятель храму о. Олег Харишин запросив аніматорів зі "Школи християнського аніматора" Надію та Христину Богак й Ірину Жук. Впродовж табору діти слухали духовні науки, дізналися більше про постать митрополита Андрея Шептицького, брали участь у різноманітних іграх, забавах та бансах, молилися на Святих Літургіях, приступали до Сповіді та Святого Причастя.

1 вересня 2015 р. Б., вівторок, відбулося свято з нагоди початку навчального року у Галицькому коледжі імені В’ячеслав Чорновола. Понад 1000 студентів взяли участь у спільній молитві у новозбудованому храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Особливим гостем свята став ректор Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого о. Іван Римар та брати-семінаристи. Священик очолив Молебень до Пресвятої Богородиці та звернувся до студентів із духовним словом. Отець-ректор закликав старанно вчитися та працювати над здобуттям добрих знань, а також дбати про духовний зріст. З нагоди року Митрополита Андрея Шептицького, який в УГКЦ проголосили 2015 рік, о. Іван Римар подарував директору коледжу п. Марії Баб’юк портрет славного Митрополита. Отець побажав кожному студенту наслідувати чесноти Андрея Шептицького та бути великим українцями.

14 жовтня 2015 р. Б., середа, студентська спільнота Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола вперше відсвяткувала торжество празника свого храму, який збудований на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Урочиста подія зібрала сотні мешканців мікрорайону «Сонячний» та гостей, які вперше прибули розділити з ними цю духовну радість, батьків та родичів студентів, викладачів на чолі з директором коледжу Марією Баб'юк.

Святкову Літургію очолив настоятель храму Пресвятої Трійці м. Тернополя о. Ілля Довгошия, а йому співслужили ігумен Свято-Троїцького монастиря отців-студитів с. Жуків (Бережанський район) о. Атаназій Сольський, настоятель студентського храму Покрови Пресвятої Богородиці та студентський капелан о. Олег Харишин, а також священики від різних парафій Тернополя.

Cвятковій Літургії передувала подія освячення процесійного хреста та рипід, якими студентська спільнота прикрасила свій храм. Студенти у вишиванках тримали їх під час Святої Літургії, виходили на освячення води та очолювали ними процесію навколо храму. Відтак студентська спільнота гостинно привітали кожного, хто прибув на молитву до їхнього храму. Частували солодкими пряниками, подарували декілька духовних пісень.

До храмового празника духовно готував вірних о. Атаназій Сольський, який щовечора впродовж трьох днів голосив духовні науки та сповідав. Щоденно церква наповнена слухачами, адже проповіді священика-монаха заторкнули важливі тематики духовного життя, отець давав цікаві приклади та поділився власним духовним досвідом.

5-8 листопада 2015 р. Б., четвер - неділя, студентська спільнота Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола та мешканці мікрорайону «Сонячний» вітали у студентському храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Лепкого 12) ікону Матері Божої Зарваницької. Студентська молодь, учні гімназії та вірні чисельно збиралися на молитву впродовж 3 днів, щоб просити у Пресвятої Богородиці помочі у нелегкі для нашого краю часи, миру для України, доброї долі, оздоровлення для кожного.

17 листопада 2015 р. Б., вівторок, у студентському храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбувся вечір пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, на який зібралися жителі мікрорайону. Вірні помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці за мир в Україні, який очолив настоятель храму о. Олег Харишин, переглянули документальний фільм «Митрополит Андрей Шептицький - опікун і меценат», а також слухали аудіо запис голосу Митрополита, коли він голосив одну із своїх проповідей. Перед художньою стрічкою доктор історичних наук о. Віталій Козак представив доповідь по важливі етапи життя та діяльності Андрея Шептицького.

7-16 грудня 2015 р. Б., у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбувалася переріздвяна девятниця. Впродовж 9 днів о. Олег Харишин голосив духовні науки на тему 8-ми головних гріхів. Священик давав поради як боротися з гріховними пристрастями у світлі поучень св. Єфрема Сирійського.

21 лютого 2016 р. Б., неділя, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбулися збори вірних парафії, які очолив о. Олег Харишин. У зібранні взяли участь 29 прихожан храму. Священик представив присутнім Парафіяльний правильник УГКЦ, згідно якого регулюється діяльність кожної парафії. Відтак паламар, дяк та сестриці склали присягу сумлінного виконання своїх обов'язків та послуху церковній владі. Опісля було прийнято рішення про утворення релігійної громади "Парафії Покрови Пресвятої Богородиці", обрано членів Парафіяльної Ради та постановлено зробити відповідне подання до Тернопільської облдержадміністрації про реєстрацію статуту парафії. Також було обговорено плани духовного та господарського життя парафії на 2016 рік.

hrkalen sp cugcc

logo tze logo rs logo ugcc logo ds