009a1 вересня відбулося свято з нагоди початку навчального року у Галицькому коледжі імені В’ячеслав Чорновола. Понад 1000 студентів взяли участь у спільній молитві у новозбудованому храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться на території навчального закладу по вулиці Лепкого 12.

Особливим гостем свята став ректор Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого о. Іван Римар та брати-семінаристи. Священик очолив Молебень до Пресвятої Богородиці та звернувся до студентів із духовним словом. Отець-ректор закликав старанно вчитися та працювати над здобуттям добрих знань, а також дбати про духовний зріст.

З нагоди року Митрополита Андрея Шептицького, який в УГКЦ проголосили 2015 рік, о. Іван Римар подарував директору коледжу п. Марії Баб’юк портрет славного Митрополита. Отець побажав кожному студенту наслідувати чесноти Андрея Шептицького та бути великим українцями.

Відтак духовні настанови студентам та слова привітання керівникам й викладачам висловив настоятель храму о. Олег Харишин. Священик привітав о. Івана Римара, а також о. Любомира Зозуляка, настоятеля храму перенесення мощей св. Миколая Чудотворця (масив Дружба), який також взяв участь у святі. До слова, доньки о. Івана та о. Любомира стали студентками першого курсу Галицького коледжу.

Отець Олег Харишин прочитав молитву благословення окропив усіх студентів святою водою, бажаючи усім фізичного й духовного здоров’я та Божої мудрості. Опісля богослужіння на церковному подвір’ї відбулась урочиста посвята у першокурсники. Студенти семінарії подарували присутнім пісню.

«Це таке всеукраїнське свято дуже в непростий час для українців, воєнний час, коли нас нищать, коли хочуть забрати нашу землю, нашу мову, знищити нас як державу, де земля дійсно омита кров’ю, горем наших матерів, але, все ж таки, це першовересень… Ми в тилу як можемо – повинні їм допомагати, підтримувати, але одночасно наші молоді хлопці і дівчата повинні витися і здобувати міцні знання», – зазначила директор Галицького коледжу Марія Баб’юк.

о. Олег ХАРИШИН

hrkalen sp cugcc

logo tze logo rs logo ugcc logo ds