14214 жовтня студентська спільнота Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола вперше відсвяткувала торжество празника свого храму, який збудований на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Урочиста подія зібрала сотні мешканців мікрорайону «Сонячний» та гостей, які вперше прибули розділити з ними цю духовну радість, батьків та родичів студентів, викладачів на чолі з директором коледжу Марією Баб'юк.

Святкову Літургію очолив настоятель храму Пресвятої Трійці м. Тернополя о. Ілля Довгошия, а йому співслужили ігумен Свято-Троїцького монастиря отців-студитів с. Жуків (Бережанський район) о. Атаназій Сольський, настоятель студентського храму Покрови Пресвятої Богородиці та студентський капелан о. Олег Харишин, а також священики від різних парафій Тернополя.

У пастирському слові до присутніх о. Атаназій Сольський говорив про важливість постаті Пресвятої Богородиці, вказав на ті риси, які повинен наслідувати кожен християнин. Отець Ілля Довгошия привітав студентів, викладачів та вірних з храмових святом та побажав настоятелю плідної праці у студентській спільноті, а вірним щедрих Божих благословень.

Cвятковій Літургії передувала подія освячення процесійного хреста та рипід, якими студентська спільнота прикрасила свій храм. Студенти у вишиванках тримали їх під час Святої Літургії, виходили на освячення води та очолювали ними процесію навколо храму. Відтак студентська спільнота гостинно привітали кожного, хто прибув на молитву до їхнього храму. Частували солодкими пряниками, подарували декілька духовних пісень. Вірні були у захваті від прикрас, якими вони оздобили фасадний вхід церкви.

До храмового празника духовно готував вірних о. Атаназій Сольський, який щовечора впродовж трьох днів голосив духовні науки та сповідав. Щоденно церква наповнена слухачами, адже проповіді священика-монаха заторкнули важливі тематики духовного життя, отець давав цікаві приклади та поділився власним духовним досвідом [сюжети див. у відеогалереї]. Священик, власне, говорив про значення хреста Господнього, якому Ісус Христос віддав своє життя за кожну людину, порадив як пізнати істину та правду й навчитися бути духовно щасливим тоді, коли переживає різні випробовування.

Храм Покрови Пресвятої Богородиці є храмом для духовного виховання студентства Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола, а отже є духовним серцем цього навчального закладу. З давніх часів наш український нарід починав справи із Божого благословення і тому у час відродження України хотіло б ся бачити більше таких духовних молодіжних осередків.

о. Олег ХАРИШИН

hrkalen sp cugcc

logo tze logo rs logo ugcc logo ds