IMG 646410 серпня на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола (ІІІ корпус, вул. Лепкого 12) відбулося освячення наріжного каменя під будівництво студентського храму Покрови Пресвятої Богородиці. Чин освячення з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ кир Василія Семенюка здійснили отець-доктор Іван Січкарик та отець Олег Харишин.

Невдовзі на місці закладення каменя повстане святиня, яка слугуватиме не лише студентському братству, викладачам коледжу, а сюди зможуть прийти тернополяни. Церква, хоч і невеликих розмірів, однак її проект виконано в сучасній інтерпретації "галицької" сакральної дерев'яної архітектури відомим львівським архітектором, головним архітектором майстерні "Розвій" при монастирі монахів-студитів у Львові п. Романом Суликом. Храм стане цікавим та унікальним мистецьким об’єктом, духовною прикрасою для міста Тернополя. Після храму Зарваницької Матері Божої у Старому парку та лемківської церкви по вулиці Львівській - це третя дерев’яна святиня Тернополя.

Подія освячення та закладення наріжного каменя зібрала близько 50 вірних. Отець Іван Січкарик привітав присутніх від імені митрополита Василія. Священик зазначив, що церква стане місцем молитви для студентів, бо саме молодь є основою нашого народу та нашого майбутнього. «У Старому Завіт Бог сам назначав місце, де мав перебувати храм. Такі місця ставали осередками Богопочитання, а тому – святими і особливими. У Новому Завіті Господь наголошує, що ми всі є храмом Святого Духа. А завдяки Святій Літургії та іншим богослужінням, які служитимуться у святині, кожна людина Божою благодаттю стане частиною храму нерукотворного». Отець Січкарик, відтак, додав, що «храм – місце спасіння для люди, тому всі студенти, люди, які приходитимуть сюди помолитися, спасатимуть свої душі, вчитимуться бути чесними та справедливими, синами і доньками свого Небесного Отця та Батьківщини-України».

«Сам камінь є цікавий тим, що у нього вкладено частину скелі з Афонської гори (Греція), - зазначив о. Олег Харишин, - місця, де згідно християнського передання у 49 році перебувала Пресвята Богородиця разом із апостолом Іваном Богословом. Саме тому святиня завжди перебуватиме під особливим заступництвом Пресвятої Богородиці. А для освячення каменя ми використали олію змішану із миром, що витікає із мощей св. великомученика Димитрія Мироточивого, котрі знаходяться у храмі збудованому на його честі у Салоніках (Греція), бо саме ця студентська святиня для кожного студента стане місцем зцілення духовного і тілесного, зростання в Божій благодаті, вони вчитимуться моральних чеснот».

 

о. Олег ХАРИШИН

hrkalen sp cugcc

logo tze logo rs logo ugcc logo ds