Сам Ісус став посеред них і до них каже: “Мир вам!”. Вони ж, налякані та повні страху, думали, що духа бачать. Та він сказав їм: “Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки та на мої ноги: це ж я сам. Доторкніться до мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що я їх маю.” (Лк 24, 36-39)

Звечора суботи, 16 квітня 2023 р. Б. в нашому храмі Покрови Пресвятої Богородиці о. Олег Харишин разом із сотрудником о. Ярославом Шевчуком звершили Пасхальні відправи, кульмінацією яких стала торжественна Воскресна Літургія з нагоди свята Воскресіння Господнього.

Воскресінню Христовому передує Страсний Тиждень, що розпочинається одразу після Квітної неділі. Це час коли ми молимося особливі страсні богослужіння і згадуємо про останні та найважливіші події із життя Ісуса Христа. Спогади про звершення таїнства Причастя в Сіонській світлиці, приклад смиренномудрія через умивання ніг апостолам, зрада Юди, спомин грішниці яка сльозами омила ноги Господа, страждання Христа, Його розп'яття і смерть. У Велику п'ятницю відбувається обхід та винесення плащаниці, де ввечері молимося особливе богослужіння – Єрусалимську Утреню, на якій читаємо статті і канони про погребіння Христа, сходження в ад, де Господь звільняє душі праведників і на третій день Воскресає. Вірні у цей день і далі у день Страсної суботи молитовно чувають біля гробу Спасителя та розважають над Його великим подвигом, де Він знищив брами смерті й тління і повернув людину до життя вічного.

Наприкінці Літургії о. Олег щиро привітав всіх вірних з великим празником. Воскресіння Господнє – найбільший празник нашої християнської віри, велика радість дарована Богом, який страждав і подарував нам своєю смертю на хресті Спасіння і Воскресіння. Дарував можливість і нагороду бути з Ним і стати його Божими дітьми. Бо всі ми є для Бога, а Бог є для нас. На Пасху ми йдемо начебто до гробу Господнього, щоб самим пересвідчитися: “Боже ти Воскрес!”. Бог сотворив нас і знає нас до найменшої клітини, до молекули; ми пов'язані з Ним духом, правдою і істиною обявленою. Воскресіння і страсна жертва невимовний жест Божественної любові до нас. Тим Воскресінням зараз і тепер я маю жити, те Воскресінням зараз і тепер має мене наповняти, Воскресіння Господнє зараз і тепер маємо нести до власних домівок. 

Найбільше торжество, Свято над святами, Великий день, дорога від смерті – до життя, від забуття – до віковічного перебування в Царстві Божому, небесна радість і потіха. Богоотець Давид перед отіненим ковчегом, граючи, веселився; ми ж народ Божий, святий […] веселімося в Бозі, бо воскрес Христос, як всемогутній. (стихири з пасхальної Утрені)

Оновися земле, співай люде, бо Господь твій з мертвих встав не як людина, а як Творець життя, Пан Всесвіту та Сонце правди.

Разом з тим, отець Олег ще раз подякував нашим митцям, які убрали храм Покрови Пресвятої Богородиці у нову, особливу оздобу, в якій отці, прислуга і вірні соборно служили та молилися святу Літургію. Щирий уклін вам за такі сердечні дари, створені на славу Божу та для добра Церкви. 

Молимося і віримо у перемогу. Дякуємо нашому війську за сміливість і звитягу. Кожному воїну, який йде хресною дорогою любові і немовби ангел при гробі звіщає: "Христос Воскрес! Воскресне й Україна!". Прийде світанок і померкне темрява. Зійде ніч і настане світлий день. І сльози обернуться в радість, неволя у свободу, а смерть у Воскресіння. 

Бо Христос Воскрес! Він Воістину Воскрес!

 Інформаційна служба парафії

hrkalen sp cugcc

logo tze logo rs logo ugcc logo ds